NASZA PRACA

W zespole A.T łączymy profesjonalizm i fachową wiedzę z prawdziwą pasją i konsekwencją w dążeniu do celu. Pracują u nas specjaliści o wysokich kwalifikacjach potwierdzonych zarówno dyplomami akademickimi, jak i wieloletnim doświadczeniem w prowadzeniu badań polowych. Na polach pozostających pod naszą opieką spędzamy okrągły rok. Pasja i zaangażowanie pozwalają nam przejawiać pełen profesjonalizm i fachowość w dziedzinie ochrony roślin.

Dysponujemy nowoczesnymi, certyfikowanymi maszynami i urządzeniami, dzięki którym prowadzone przez nas badania charakteryzują się najwyższą precyzją uzyskanych danych. Całość procesu gromadzenia i przetwarzania informacji w obszarze danego doświadczenia realizowana jest zgodnie z wytycznymi Europejskiej i Śródziemnomorskiej Organizacji Ochrony Roślin (EPPO), zarządzanie i raportowanie odbywa się zaś przy użyciu programu ARM (Agricultural Research Manager).

Etap prac badawczych podsumowuje szczegółowy raport uwzględniający pełną informację na temat warunków, w jakich doświadczenia były prowadzone (lokalizacja, klasa gleby, zabiegi agrotechniczne, warunki meteorologiczne), oraz danych zebranych w trakcie dokonywanych ocen i obserwacji. Na podstawie uzyskanych wyników formułujemy konkretne wnioski, które mogą posłużyć do stworzenia określonych zaleceń agrotechnicznych. W trakcie prowadzonych badań kierujemy się zasadami dobrej praktyki doświadczalnej (GEP).

Ponadto oferujemy także usługę zbioru plonu kombajnem poletkowym. Ten specjalistyczny pojazd umożliwia zbiór wszystkich gatunków zbóż, rzepaku oraz roślin strączkowych. Należy podkreślić, że kombajn ten jest wyposażony w nowoczesny system pomiaru wagowego, który pozwala na ocenę wielkości plonu już na polu.